Velikonoce v Lužici, křižácké jízdy a zahrady

Velikonoce v Lužici, křižácké jízdy a zahrady

3 - denní zájezd | Německo

Poznejte jednu z nejhezčích velikonočních slavností střední Evropy – v Lužici na venkově vyjíždějí na neděli Vzkříšení velká jezdecká procesí na koních s ozdobnými postroji s muži v černých fracích s cylindry – tzv. křižácké jízdy. Až 1500 jezdců se může v ukázněných dvojstupech projíždět po cestách Horní Lužice, aby posvětili pole a oslavili zmrtvýchvstání Krista. Lužice má s českými zeměmi mnoho společného stejně jako národ Lužických Srbů, který si dosud zachoval vlastní jazyk a tradice. Na programu jsou také významná lužická města Budyšín a Zhořelec i jedinečné zahrady.
(TourOperátor: Mayer & Crocus s.r.o.)

Ubytování: hotel

Stravování: snídaně

Doprava: autokarem

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Cena zahrnuje

 • doprava autobusem
 • 2x hotel se snídaní
 • průvodce

Výlety

 • 1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení) (příplatek: 1200 Kč)
 • 2x večeře (příplatek: 1100 Kč)
 • Pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 110 Kč)

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v 6:30 h. Cesta do SRN, Žitavské hory, kouzlo lužické krajiny, hrad OYBIN v krajině pískovcových skal, turistika ke zřícenině hradu a kláštera založeného Karlem IV., obchůdky s velikonoční výzdobou, cesta do ŽITAVY (Zittau), města, které kdysi náleželo k českému království, Řeznická bašta, květinové hodiny se zvonkohrou, Marstall, radnice, Johanniskirche, Velké postní plátno (více než 500 let staré), barevná moderní čtvrť, starobylé město ZHOŘELEC (Görlitz), brána, gotický chrám sv. Petra a Pavla, měšťanské domy, Svatý hrob (kopie Jeruzalémského hrobu), dojezd na ubytování, fakultativně večeře.
2. den: Fakultativně jízda historickým vláčkem Waldeisenbahn a den pro nejkrásnější jarní zahrady Lužice: BAD MUSKAU, zámek a rozsáhlý krajinářský park knížete Pückler-Muskau (UNESCO) - největší ve střední Evropě , BUDYŠÍN (Bautzen), město se zachovalými hradbami a mnoha věžmi vystavěné na ostrohu obtékaném řekou Sprévou, hlavní město lužických Srbů, Velikonoční atmosféra, dóm sv. Petra, šikmá věž, Kapitula, středověká vodárna, zámek Ortenburg a jedinečné muzeum Lužických Srbů, na velikonoce krásně zdobené kraslice seznámení s bohatým lužickosrbským velikonočním folklórem, kraslice jsou podobné českým a velice dekorativní, zdobené různými technikami, podvečerní atmosféra plná pohody, návrat na ubytování.

Fotogalerie

Německo  Zhořelec 2 Německo  Budyšín 1 Německo  Budyšín 2 Německo  křižáci 1 Německo  Marienstern 1 Německo  Zhořelec 1 Německo  Zhořelec 3