Gran Canaria - Ostrov věčnostiVydejte se s námi na třetí největší ostrov z Kanárských ostrovů, do svěžích borovicových lesů, nad kterými ční už jen prastaré sopečné hory. Gran Canaria patří spolu s Tenerife k největším lákadlům a je přezdívána jako „malý kontinent“. Divoké dvoutisícovky v dokonalém souladu s jedinečnou flórou, které se táhnou od silnice po trase vedoucí až do malebného městečka Fataga. Písečné pláže kam jen oko dohlédne, horské masívy i „saharské písečné duny”. Zažijte s námi výjimečnou dovolenou, která je kombinací odpočinku a opalování s poznáváním přírody a zajímavých míst!

Ubytování: hotel

Aparthotel Folías se nachází jen 150 m od krásné písčité pláže, 16 km od města Vecindario. Jedná se o 8mi patrový aparthotel, který nabízí příjemné ubytování, bazén pro dospělé i děti a bohaté sportovní vyžití v okolí.
V blízkosti hotelu jsou supermarkety, taxi, autobusová zastávka, zdravotnické služby, obchody, bary a restaurace. Vybavení hotelu: 112 pokojů, vybavení pokoje - klimatizace, kuchyňský kout, koupelna (sprchový kout, WC), dvoulůžková postel, trezor, pracovní stůl, lednička, mikrovlnná trouba, varná konvice/kávovar, pračka, sada na žehlení, připojení k internetu, telefon, televize a WiFi (za poplatek). K standardnímu zařízení většiny pokojů patří balkón. Dále v hotelu výtah, 2 restaurace, lobby, 24 hodinová recepce, bar, supermarket, obchody. Sezónní bazén se slunečníky a lehátky, bar u bazénu, solarium a masáže (za poplatek). Internet: Wi-Fi ve společných prostorech i na pokojích (za poplatek). Sport a zábava: Hotel nabízí šipky, kulečník, živou hudbu, půjčovna kol (za poplatek).

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy na Gran Canaria , přílet v odpoledních hodinách, transfer na ubytování.
2. den: Informační koktejl s průvodcem, pobyt u moře, individuální volno, možnost koupání.
3. den: Pobyt u moře, nebo fakultativní výlet lodí na ostrov TENERIFE , výjezd k národnímu parku s nejvyšším vrcholem Španělska Pico del Teide (3718 m n.m.) a návštěva místního muzea, sjezd na severní část ostrova do nejúrodnějšího údolí Valle de Orotava. PUERTO DE LA CRUZ ,procházka příjemným historickým centrem, v současné době jednou z nejkrásnějších turistických letovisek na ostrovech. Návrat na ubytování.
4. den: Celodenní výlet středem ostrova, navštívíme rokli FATAGA, projedeme kanárským Gran Caňonem a zastavíme na vyhlídce, kde spatříme dunovou pláž a palmové oázy. ROQUE NUBLO, krátká procházka ke skále, která je symbolem ostrova. Pokračujeme do centra ostrova CRUZ DE TEJEDA, srdce královských cest s nádhernými výhledy. Jedno z nejkrásnějších měst ostrova TEROR, kultovní místo s bazilikou a balkónovými domy. Na závěr dne pokračujeme do města pramenité vody FIRGAS, která kaskádovitě protéká městem a je doprovázena nádherným souborem sevilských dlaždic. Podle časových možností se na závěr dne zastavíme v údolí obydlených jeskyní Guayadeque.
5. den: Přesuneme se do hlavního města LAS PALMAS - prohlídka historické části včetně Kolumbova muzea, procházka historickou nákupní čtvrtí a přejezd do centra LPA s parkem Doramas. Historický hotel Santa Catalina a kouzelným areálem kanárských budov Pueblo Canario. Poté přejedeme do přístavu SANTA CATALINA, procházka po promenádě u městské pláže Las Canteras nebo návštěva nejmodernějších akvárií na světě Poema del Mar. Dle časových možností pokračujeme k vyhlídce a k největšímu kráteru ostrova CALDERA DE BANDAMA. Návrat na ubytování.
6. den: Polodenní výlet kombinující místní autobusovou a lodní dopravu (cca 8 €) - odjezd do kouzelného přístavu PUERTO MOGAN, procházka a fakultativní možnost ponoru se žlutou ponorkou. Odjezd lodním taxi podél pobřeží do turistického letoviska PUERTO RICO. Přesuneme se na jih ostrova k majáku v MASPALOMAS , procházka po promenádě a individuální volno. Návrat do hotelu možný autobusem nebo pěší procházkou po dunách (cca 6,5 km podél pobřeží).
7. den: Pobyt u moře, individuální volno, možnost koupání na plážích PLAYA EL VERIL, zlatohnědá pláž, která je lemována kolonádou nebo sousední pláži PLAYA DEL INGLÉS, která se pozvolně mění v pláž Maspalomas, 6 km zlatých písečných dun. Fakultativní výlet do Loro Parku na ostrově Tenerife .
8. den: Snídaně, individuální volno, transfer na letiště a odlet do republiky.

září 2019

18.09. - 25.09.19 středa - středa
polopenze letecky (Praha)
24 390 Kč
cena za 8 dní (7 nocí)
(TourOperátor: Mayer & Crocus s.r.o.)

Cena zahrnuje

 • let. přeprava Praha - Gran Canaria - Praha
 • letištní taxy a poplatky
 • transfer z / na hotel
 • doprava klim. autobusem na program 4. a 6. den
 • 7x ubytování v Aparthotelu Folías (2lůžk. pokoje s přísl.)
 • 7x polopenze (švédské stoly)
 • průvodce

Výlety

 • 1/1 pokoj povinný při nedoobsazení (příplatek: 3800 Kč)
 • výlet na ostrov Tenerife cca 80 € - nutná rezervace v CK měsíc před odletem - platba na místě
 • pojištění léč. výloh a storna (příplatek: 280 Kč)
 • připojištění vyššího storna do 40 000 Kč (příplatek: 200 Kč)