Zelený ráj Francie

Zelený ráj Francie

7 - denní zájezd | Francie

Zážitkový poznávací zájezd - lehká turistika, gastronomie a víno, nejkrásnější řeky, kaňony, zahrady a památky UNESCO. Dýchne na vás pravěk (malovaná jeskyně), středověk (zachované horské vesnice s hrady a Svatojakubská cesta) i nejnovější současnost (nejvyšší most v Evropě Millau).

(TourOperátor: Mayer & Crocus s.r.o.)

Ubytování: hotel

Stravování: vlastní

Doprava: autokarem

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Cena zahrnuje

  • doprava autobusem
  • 4x hotel (2lůžk. pokoje)
  • průvodce

Výlety

  • pojištění léč. výloh a storna (příplatek: 250 Kč)
  • 4x snídaně (příplatek: 720 Kč)
  • 2x večeře (příplatek: 1200 Kč)
  • 1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení) (příplatek: 3500 Kč)

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v poledních hod.
2. den: COLLONGES-la-ROUGE, jedna z nejkrásnějších vesnic ve Francii, středověké poutní místo na Svatojakubské cestě ROCAMADOUR (UNESCO),“město zázraků“, zámek, 7 kostelů nad řekou, turistika v údolí.
3. den: Historické město CAHORS (UNESCO), opevněný most Pont Valentré, unikátní katedrála, ochutnávka skvělého černého vína Cahors, vesnička St-CIRQ-LAPOPIE, pohádka středověku, turistika v údolí řeky Lot, pískovcové převisy, pravěká jeskyně PECH-MERLEs malbami modrých koní, návrat, večerní Cahors, individ. možnost večeře.
4. den: FIGEAC (UNESCO) se středověkým centrem, rodiště slavného archeologa Champolliona (Rosettská deska), CONQUES (UNESCO), proslulé poutní místo, krásná kamenná zákoutí se středověkou atmosférou, románská katedrála, unikátní pokladnice, RODEZ nad řekou Aveyron, unikátní katedrála, biskupský palác, zajímavé domy ze 16. st., přejezd přes most Millau, nejvyšší v Evropě, technický zázrak, fakult. večeře.
5. den: Vesnice ROQUEFORT SUR SOULZON, proslulá pravým roquefortským sýrem, exkurze s ochutnávkou, MILLAU, pohledy na slavný most z městečka, stavitelský zázrak minulého desetiletí, kaňonem řeky TARN s vyhlídkami, STE-ENIMIE, středověká vesnice nad řekou Tarn, možnost koupání.
6. den: Kaňon řeky ARDECHE, brána Pont-d’ Arc a cesta nad kaňonem s fotozastávkami, ráj pro fotografy, dle času koupání, LYON (UNESCO), pravá Mekka gurmánů, historické centrum, staré město Vieux Lyon, bílá basilika Notre Dame de Fourviere nad městem, antické vykopávky a divadlo, parky s výhledy na celý Lyon, fakult. večeře na rozloučenou, večer odjezd.
7. den: Návrat do Prahy odpoledne.

Fotogalerie

Lyon-03 Lyon-02 Lyon-12