Madrid - pokladnice umění

Madrid - pokladnice umění

5 - denní zájezd | Španělsko

Náš letecký poznávací zájezd do středního Španělska Vás zavede do metropole Madrid i starobylého Toleda a slavného rozlehlého komplexu kláštera a královského sídelního paláce El Escorial.
(TourOperátor: Mayer & Crocus s.r.o.)

Ubytování: hotel

Stravování: snídaně

Doprava: letecky

Termíny a ceny

28.09.19 so 5 dní PH 14 290 Kč objednej

Cena zahrnuje

 • leteckou přepravu Praha - Madrid – Praha
 • kabinové zavazadlo dle podmínek let. společnosti
 • letištní taxy
 • transfer z/na hotel
 • 4x ubytování v hotelu - 2lůžkové pokoje s příslušenstvím
 • 4x snídani
 • průvodce

Výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 180 Kč)
 • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení (příplatek: 3600 Kč)
 • zavazadlo k odbavení do hmotnosti max. 23 kg (příplatek: 1350 Kč)
 • výlet vlakem do Toleda (příplatek: 800 Kč)
 • Fakultativní výlety do kláštera El Escorial a do města Alcalá de Henares stačí uvést na místě, výlety jsou realizované místní železniční dopravou.

Program zájezdu

1. den: Dle let. řáídu odlet s průvodcem do MADRIDU . Transfer na ubytování do hotelu. První část prohlídky Madridu (délka dle času letu). Náměstí Sluneční brány (Puerta del Sol), Východní náměstí (Plaza Oriente), Calla Mayor, Plaza de la Villa, pompézní Plaza Mayor, úchvatné obdélníkové náměstí, které je po celém svém obvodu obklopeno červenými domy s balkony, mansardovými okny, věžičkami a kterému dominuje jezdecká socha Filipa III.
2. den: Pro zájemce fakultativní výlet místní dopravou na úpatí pohoří Sierra de Guadarrama, k prohlídce paláce a kláštera Filipa II. EL ESCORIAL (UNESCO), nespočet uměleckých děl, Královská knihovna s freskami, mramorový Královský panteon atd. Po návratu do MADRIDU prohlídka další části města, Paseo del Prado, třída umění světového věhlasu. Na pár set metrech zde stojí trojice skvostných uměleckých sbírek - skvělé MUSEO DEL PRADO s galerií největší kolekce španělských mistrů na světě. Především 20. století je zastoupeno v MUSEO REINA SOFÍA, nejznámějším exponátem je Picassova Guernica. Pozadu nezůstává ani MUSEO THYSSEN-BORNEMISZA, na jehož stěnách je dokumentováno osm století výtvarného umění.
3. den: Ráno fakult. výlet do TOLEDA (UNESCO), města připomínající staleté soužití tří místních kultur, křesťanské, židovské a muslimské. Náměstí Zocodover, dominanta města Alcázar, monumentální katedrála - vrcholné dílo gotiky s příměsí dalších slohů, radnice, kostel Santo Tomé, klášter San Juan de los Reyes. Po návratu do MADRIDU individuální volno.
4. den: Fakultativní výlet do ALCALÁ DE HENARES (UNESCO), města kultury a vzdělanosti. Nejslavnějším místním rodákem je nepochybně světoznámý Miguel de Cervantes, po kterém je pojmenováno zdejší náměstí Plaza de Cervantes s Corral de Comedias, jedno z nejstarších stále fungujících divadel v Evropě. Ze Cervantesova náměstí vybíhá Calle Mayor, lemované v celé své kilometrové délce sloupovím. Nevynecháme ani budovy univerzity, např. renesanční Colegio de San Ildefonso, jež dnes slouží jako rektorát, místní katedrálu nebo biskupský palác. Po návratu do MADRIDU možnost návštěvy Královského paláce (Palacio Real), jež se řadí mezi nejrozsáhlejší svého druhu v Evropě nebo muzea koridy Las Ventas, popř. fotbalového stadionu Realu Madrid (Santiago Bernabéu).
5. den: Dokončení prohlídky MADRIDU . Projdeme se po okázalé Calle Alcalá, dále po rušné Gran Vía na Plaza Cibeles a přijdeme až k Parku Retiro. Individuální volno a dle letu transfer na letiště a odlet do Prahy.

Fotogalerie

Spanelsko Toledo 14 Spanelsko El Escorial 03 Spanelsko El Escorial 04 Spanelsko El Escorial 06 Spanelsko Madrid 01 Spanelsko Madrid 02 Spanelsko Madrid 05 Spanelsko Madrid 06 Spanelsko Madrid 07 Spanelsko Madrid 08 Spanelsko Madrid 09 Spanelsko Madrid 10 Spanelsko Madrid 11 Spanelsko Madrid 14 Spanelsko Madrid 15 Spanelsko Madrid 16 Spanelsko Madrid 18 Spanelsko Madrid 19 Spanelsko Madrid 20 Spanelsko Madrid 21 Spanelsko Madrid 22 Spanelsko Madrid 25 Spanelsko Madrid 26 Spanelsko Madrid 27 Spanelsko Madrid 28 Spanelsko Madrid 29 Spanelsko Toledo 01 Spanelsko Toledo 03 Spanelsko Toledo 04 Spanelsko Toledo 05 Spanelsko Toledo 06 Spanelsko Toledo 07 Spanelsko Toledo 10 Spanelsko Toledo 12 Spanelsko Toledo 13 Spanelsko Toledo 15 Spanelsko Toledo 16 Spanelsko Toledo 17 Spanelsko Toledo 18 Spanelsko_Toledo 3