Termální lázně Bad Füssing + historická města na Innu a Dunaji, jezera Solné Komory

Termální lázně Bad Füssing + historická města na Innu a Dunaji, jezera Solné Komory

6 - denní zájezd | Německo

Na tomto netradičním zájezdu se prolíná návštěva historických rakouských a německých městeček s koupáním v jedinečné termální lokalitě v lázních Bad Füssing.
Je zde cca 10 000 m2 termální vodní plochy a přibližně 80 termálních bazénů. Léčivý pramen s obsahem síry o teplotě 56°C, který tryská z hloubky 1 000 metrů má podle názoru mnoha hostů, vědců a lékařů nesrovnatelné přirozené léčivé účinky. Kdo jednou navštívil tyto zajímavé lázně, rád se sem vrací.
(TourOperátor: Mayer & Crocus s.r.o.)

Ubytování: aparthotel

Stravování: vlastní

Doprava: autokarem

Termíny a ceny

13.08.19 út 6 dní 5 990 Kč objednej

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 5x ubytování v aparthotelu Salzburg s možností vaření (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)

Cena nezahrnuje

  • Cena nezahrnuje pobytovou taxu cca 3,5 Eur/den splatná na místě

Výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 210 Kč)
  • 5x večeře ve vedlejší restauraci (příplatek: 2100 Kč)
  • výlet 4. den (příplatek: 250 Kč)
  • 1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení) (příplatek: 1800 Kč)

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v ranních hodinách. Prohlídka PASOVA , který je známý jako město tří řek. Stékají se zde Dunaj, Inn a Ilz. Pasov je malebné město s barokní architekturou (dóm sv. Štěpána, staré město). Příjezd do lázní Bad Füssing , ubytování.
2. den: Výlet za historickými městečky podél řek Inn a Salzach: BURGHAUSEN – nesmírně malebné město na řece Salzach s dominantou hradu Burghausen na mohutném hřbetu dlouhém 1100 metrů. BRAUNAU AM INN – jedno z nejkrásnějších měst v oblasti s dlouhou historií, centrum je v gotickém stylu, neobvykle protáhlé náměstí Stadtplatz, symbol Braunau kamenná věž farního kostela sv. Štěpána, rodiště Adolfa Hitlera. OBERNBERG AM INN – starobylé trhové město s půvabným hlavním náměstím Marktplatz s barokními průčelími domů.
3. den: Celodenní koupání v BAD FÜSSING : největší lázně v Evropě, je zde cca 10 000 m2 termální vodní plochy a přibližně 80 termálních bazénů. Léčivý pramen s obsahem síry o teplotě 56°C, který tryská z hloubky 1 000 metrů má podle názoru mnoha hostů, vědců a lékařů nesrovnatelné přirozené léčivé účinky.
4. den: Koupání v lázních nebo fakultativní výlet k jezerům SOLNÉ KOMORY (UNESCO): oblast jezera WOLFGANGSEE – možnost romantické plavby lodí ze STROBLU do SANKT WOLFGANGU. Okouzlující městečko SANKT WOLFGANG s farním kostelem s nádherným dřevěným oltářem od Michaela Pachera, procházky mezi malebnými domy, při dobrém počasí možnost výjezdu vlakem taženým parní lokomotivou na jednu z nejkrásnějších hor Solné komory SCHAFBERG s jedinečnými výhledy na několik jezer.
5. den: Dopoledne prohlídka městečka SCHÄRDING ležícího na březích řeky Inn. Nejhezčí částí je hlavní náměstí Stadtplatz s řadou pěkných barevných štítových domů. Odpoledne pobyt v BAD FÜSSING .
6. den: Dopoledne koupání v lázních, v poledne odjezd do města LINZ s malebnou polohou na Dunaji, na důležité křižovatce obchodních cest, kterou využívali již Římané. Hlavní náměstí patří k nejkrásnějším architektonickým souborům v Rakousku, zámek císaře Fridricha III., Starý a Nový Dóm a mnohé další. Příjezd do Prahy v pozdních večerních hodinách.

Fotogalerie

schafberg-05 Nemecko Bad Fussing 2 10 Nemecko Bad Fussing europa 1 10 Nemecko Pasov 07 Nemecko Scharding 10 Nemecko_Bad Fussing-2_10 Nemecko_Bad-Fussing_europa 1_10 Nemecko_Bad-Fussing_therme_8_10 Nemecko_Pasov_10 Nemecko_Pasov_2_10 Nemecko_Scharding_10 schafberg-07 schafberg-09 schafberg-17 schafberg-20 st.wofgangsee-01 st.wofgangsee-02 st.wofgangsee-04 st.wofgangsee-06 st.wofgangsee-11