Bodamské jezero, květinový ostrov Mainau + švýcarské perly

Bodamské jezero, květinový ostrov Mainau + švýcarské perly

5 - denní zájezd | Švýcarsko

Tento krátkodobý poznávací zájezd vás zavede k Bodamskému jezeru, botanické zahradě na ostrově Mainau a k největším vodopádům ve střední Evropě. Dále společně navštívíme městečko Lindau, St. Gallen, Luzern a Kostnici.
(TourOperátor: Mayer & Crocus s.r.o.)

Ubytování: hotel

Ubytování je na švýcarsko-rakouské hranici, většinou v Rakousku.

Stravování: polopenze

Doprava: autokarem

Termíny a ceny

08.06.18 pá 5 dní 6 390 Kč objednej

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 2x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím). Ubytování je na švýcarsko-rakouské hranici, většinou v Rakousku.
  • 2x polopenzi

Výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 180 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 1000 Kč)

Program zájezdu

1. den: Odjezd v pozdních večerních hodinách z ČR. Přejezd přes Německo.
2. den: Ráno zastávka u VODOPÁDŮ RÝNA, které jsou největší ve střední Evropě. Dále návštěva historického městečka STEIN AM RHEIN s hrázděný-mi domy. Příjezd k BODAMSKÉMU JEZERU. Květinový ostrov MAINAU s krásnou botanickou zahradou. KOSTNICE - prohlídka historické části města a památek spojených se zdejším Husovým pobytem. Dojezd na nocleh.
3. den: Návštěva horské oblasti APPENZELL zakončená výjezdem lanovkou na skalnatý vrchol SÄNTIS - nejvýznamnější dominanta a rozhledový bod východního Švýcarska. Prohlídka starého biskupského města ST. GALLEN se známou knihovnou. V podvečer návštěva romantického bavorského městečka LINDAU na poloostrově v BODAMSKÉM JEZEŘE. Návrat na nocleh.
4. den: Cesta do středního Švýcarska: kolem jezer do městečka ARTH - GOLDAU, odtud zubačkou na legendární vrchol RIGI s krásným výhledem na střední Švýcarsko. Možnost pěšího výletu po úbočí Rigi k mezistanici a návrat zubačkou. Město SCHWYZ - centrum nejstarší části Švýcarska s muzeem prvních kantonů. Dále vyhlídková cesta autobusem po nádherném břehu jezera VIERWALDSTÄTTERSEE do LUZERNU - historického města s charakteristickým vrcholem Pilatus, dvěma krytými dřevěnými mosty, zachovaným opevněním a zajímavými kostely.
5. den: Příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.

Fotogalerie

Svycarsko_Mainau luzern-01 luzern-15 schwyz-07 schwyz-08 schwyz-26