Šumava a Bavorsko

Šumava a Bavorsko

6 - denní zájezd | Česká republika

Mnichov, Pasov, Regensburg, Bavorský les. To vše můžete navštívit a poznat během našeho týdenního zájezdu na Šumavu, na pomezí Čech a Bavorska. Přírodní krásy, lesy, jezera, hory a k tomu historická města jako je Pasov, Mnichov a Regensburg.
(TourOperátor: Mayer & Crocus s.r.o.)

Ubytování: hotel

ve dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím

Stravování: polopenze

Doprava: autokarem

Termíny a ceny

11.08.19 ne 6 dní 5 990 Kč objednej

Cena zahrnuje

 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • 5x ubytování (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
 • 5x polopenzi

Výlety

 • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 210 Kč)
 • 1/1 pokoj (příplatek: 1500 Kč)

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v ranních hodinách. Dojezd na Špičák , výjezd lanovkou na PANCÍŘ - krásné výhledy na západní část Šumavy . Za jasného počasí lze spatřit i vrcholky Alp. Sestup do Špičáckého sedla a pokračujeme k jezerům ČERNÉMU a ČERTOVU. Šumavská jezera jsou jediná jezera ledovcového původu.
2. den: PASOV - město ležící na soutoku tří řek (Dunaje, Innu, Ilzu). Poloha historického centra ležícího na ostrohu mezi Innem a Dunajem turistům bere dech. To vše ještě podtrhuje pevnost ležící na sousedním ostrohu (Dunaj, Ilz), katedrála sv. Štěpána a památky, kterým italští umělci po požárech v letech 1662 a 1680 dali barokní, rokoková a neoklasicistní průčelí.
3. den: Výlet na hrad KAŠPERK postavený Karlem IV. na ochranu zemské stezky. Cestou zřícenina PUSTÝ HRÁDEK, ze které je pěkný výhled na okolní šumavskou krajinu. Odpoledne návštěva POVYDŘÍ. Cesta nejmalebnější částí z ANTÝGLU na ČEŇKOVU PILU. Toto kaňonovité údolí je považováno za nejromantičtější u nás. Cesta vede podél řeky plné balvanů, obřích kamenných hrnců, srázů posetých kamennými moři a skalními útvary. V polovině cesty uvidíte TURNEROVU CHATU zasazenou v nejdramatičtější části údolí.
4. den: MNICHOV- metropole Bavorska oplývající zajímavými pamětihodnostmi. Náměstí Marienplatz s impozantní neogotickou radnicí, stará radnice, Frauenplatz s dominantní katedrálou Frauenkirche, symbolem Mnichova, jejíž věže dosahují 98 m, pěší zóny, pivnice aj.
5. den: Výlet do německé části Šumavy - BAVORSKÉHO LESA. Možnost výjezdu lanovkou na GROSSER ARBER (Velký Javor) 1 456 m. Turistika v okolí, jezero Grosser Arbersee, možnost projížďky loďkou. Městečko BODENMAIS.
6. den: REGENSBURG - jedno z nejlépe zachovalých německých historických měst s mnoha zachovalými románskými a gotickými památkami. V roce 1996 bylo historické centrum Regensburgu zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Odjezd do Čech. Příjezd v pozdních večerních hodinách.

Fotogalerie

Mnichov - pohled CR_Sumava_Kasperk_2_10 CR_Sumava_Povydri_2_10 Mnichov-31 Mnichov-32 Nemecko_Pasov_1 Pasov Pasov-02 Pasov-03 Pasov-04 Pasov-06 Pasov-07 Pasov-25 Pasov-26 Pasov-32 Povydri kameny 3 Regensburg-04 Regensburg-05 Regensburg-12 Regensburg-19 Regensburg-23 Regensburg-24 Regensburg-25 Regensburg-26 Regensburg-28 Šumava  Kašperk 1 Šumava  Kašperk 3 Šumava  Kašperk 4 Šumava  Kašperk 5 Šumava  Kašperk 6 Šumava  Kašperk 7 Šumava  Kašperk 8 Velký Javor-03 Velký Javor-12 Velký Javor-15 Velký Javor-23