Do srdce norských fjordů - letecky

Do srdce norských fjordů - letecky

6 - denní zájezd | Norsko

Tento letecký poznávací zájezd je sestaven tak, aby i bez turisticky náročného programu zahrnul všechna známá místa Norska, která si většina lidí přeje vidět. Budete tedy moci poznat zelenou norskou metropoli Oslo, olympijské město Lillehammer s nejznámějším norským skanzenem Maihaugen, největší kontinentální ledovec Jostedalsbreen. Zájezd obsahuje dvě památky UNESCO: norské fjordy včetně vyhlídkové plavby po tom nejznámějším z nich - Geirangerfjordu a královské, malebné město Bergen s dřevěnými domy Bryggen na nábřeží.

(TourOperátor: Mayer & Crocus s.r.o.)

Ubytování: hostel

Stravování: snídaně

Doprava: letecky

Termíny a ceny

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.

Cena zahrnuje

 • pojištění léčebných výloh a storna
 • zpáteční letenku z Prahy včetně letištních tax
 • 5x (*6x) ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím v turistických hotelech
 • 5x (*6x) snídani
 • 3x večeři
 • dopravu autobusem na místě
 • vnitrostátní trajekty
 • plavbu po Geirangerfjordu
 • průvodce

Výlety

 • 1/1 pokoj - povinný při nedoobsazení (příplatek: 5000 Kč)
 • rozšířené pojištění storna (příplatek: 200 Kč)

Program zájezdu

1. den: Let do Bergenu (v termínu od 11. 6. 2018 je odlet předchozí den večer, zájezd je 7 denní = 6 noclehů). BERGEN, procházka po nábřeží, kterému vévodí řada hanzovních domů Bryggen (UNESCO). Zájemci pak budou mít možnost vyjet lanovkou na horský hřeben nad městem, odkud se otevírá panoramatický výhled na město obklopené desítkami ostrovů. Pozdě večer dojezd na ubytování.
2. den: Trajektem přeplujeme nejdelší fjord světa Sognefjorden. Pokračujeme malebnými sceneriemi norské přírody, kolem fjordů, údolími vymodelovanými ledovcem i serpentinami přes horské hřebeny. Cestou zastávka, při které si dojdeme za pohledy na jeden ze splazů největšího ledovce evropské pevniny JOSTEDALSBREEN. Nocleh, večeře.
3. den: Za dobrého počasí vyjedeme na vyhlídku na hoře DALSNIBBA (1 486 m). Odtud je, jak Norové říkají, „vidět to pravé Norsko“. Plavba po světoznámém fjordu GEIRANGERFJORDEN (UNESCO) - jízdné v ceně. Autobusem dojedeme i na vrchol slavné silnice Trollstiegen (Trolí stezka), v jejímž okolí se nachází vyhlídky a možnosti krátkých vycházek. Večeře, nocleh.
4. den: Dopoledne zastávka u mohutných peřejí divoké řeky OTTA a u sloupového kostelu v LOMU. Pak se vydáme do velkolepého údolí Gudbrandsdalen, kterým dojedeme do olympijského města LILLEHAMMER u největšího norského jezera Mjösa. Zde budeme mít možnosti navštívit nejstarší norský skanzen Maihaugen a podívat se na vrchol skokanských můstků nad areálem, kde se konal ceremoniál ZOH 1994. Poté ubytování. V ceně je oběd nebo večeře.
5. den: Kolem poledne příjezd do hlavního města Norska – OSLA, poklidné zelené metropole. Během prohlídky se postupně podíváme na vrcholek sportovního areálu HOLMENKOLLEN s moderním skokanským můstkem s ozdobou polární záře a vyhlídkou na Oslo a přiléhající fjord. Zajdeme si do parku FROGNER. Zde je umístěno 212 soch Gustava Vigelanda, fontánou, monolitem a dalšími sochami tohoto nejznámějšího norského sochaře. Velkým pojmem pro všechny návštěvníky Osla je poloostrov muzeí BYGDØY, na který lze doplout lodičkou. Zde je muzeum Framu, Kon Tiki a Heyerdahla, tři vikingské lodě staré více než tisíc let. Ubytování.
6. den: Centrum OSLA – budova Opery, která leží přímo u fjordu. Pěší zónou Karl Johans Gate, kolem níž jsou rozesety hlavní budovy města (parlament, univerzita, Národní divadlo), dojdeme ke královskému paláci. Odpoledne odlet do Prahy.

Fotogalerie

Norsko-Geiranger II Norsko - Trollstigern Norsko-lod